8. ČÍSLO / SRPEN 2009
CVservis je název zajímavé služby pro nábor zaměstnanců. V ceně pouze 9.000,- Kč je zahrnuta nejen personální inzerce vaší pozice na 40 pracovních serverech v ČR, ale také roztřídění získaných kandidátů podle vašich kritérií a sestavení přehledu jejich vhodnosti na obsazovanou pozici. A navíc veškerá komunikace s kandidáty. Více na www.cvservis.cz

Využití sociální sítě Facebook v českých podnicích
V současné době by se člověk, který o sociální síti Facebook nikdy neslyšel, hledal jen stěží. Každý den roste jak popularita a počet uživatelů sítě, tak jeho využití. Své místo si Facebook našel i v českých podnicích, které ho začínají používat například jako nástroj marketingové propagace. Způsob je jednoduchý. Zaměstnanci založí na Facebooku skupinu nesoucí název firmy a pozvání do ní rozešlou všem svým přátelům. Firma se tak dostane do povědomí mnoha lidí. Sociální on – line síť podniky využívají také při náboru nových zaměstnanců či různých obchodních aktivitách.
Lidé bez práce tráví volný čas v kruhu rodiny
Z nedávného výzkumu vyplývá, že zaměstnanci, kteří přišli z důvodu hospodářské krize o práci, tráví volný čas se svou rodinou. Lidé se tak, v těžkém období finančního tlaku, více soustřeďují na příjemnější stránky života. Při hledání nového zaměstnání se snaží věnovat více času rodině a svým přátelům. Mezi nejčastější způsoby trávení volného času dále patří opravy domů a domácností, sportovní aktivity či odpočinek, na který jim v předešlém zaměstnání nezbýval čas.
Masové propouštění má český trh práce za sebou
Dramatické zhoršování nezaměstnanosti nás podle analytiků v příštích měsících nečeká. Skokový nárůst nezaměstnanosti a masové propouštění pracovníků je tak podle nich za námi. Růst nezaměstnanosti lze však očekávat i v následujících měsících. Dosáhnout by mohla až deseti procent. Vzhledem k hloubce hospodářského propadu však nezaměstnanost roste pomaleji, než se původně předpokládalo. I přesto, že důsledky ekonomické recese stále dopadají na český pracovní trh, Česká republika se stále řadí mezi země s nejmenší nezaměstnaností.
Novinky z oblasti personalistiky
PRAGMA představuje
Bc. Eva Pfeffrová
Pozice: Administrativa
Věk: 25
Znamení: Lev
Zájmy: četba, kultura, sport
Zážitek roku: návštěva Barcelony
Plány: úspěšné dokončení studia
 
Praxe v různých oblastech je pro HR manažery klíčová
Chcete být dobrý HR manažer? Získejte zkušenosti i z jiných oblastí, než jsou jen Lidské zdroje. Nedávný výzkum zaměřený na vedoucí HR pracovníky z Evropy, Ameriky a Jižní Afriky ukázal, že zkušenosti z různých oborů jsou v oblasti HR cestou k úspěchu. Různorodé zkušenosti přispívají především k tomu, že pracovník HR při najímání nového pracovníka chápe, co vše musí jedinec pro dobrý výkon dané pozice zvládnout.
 
Zahájení druhé fáze projektu „Vzdělávejte se!“
Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo druhou fázi projektu „Vzdělávejte se!“. Cílem projektu je pomoci zaměstnavatelům získat v obtížné ekonomické situaci finanční prostředky na vzdělávací aktivity a cestovní náhrady. Na projekt, který je financován z Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu České republiky je vyhrazena částka 1 miliardy korun. O příspěvek z projektu mohou zaměstnavatelé žádat od 22.června na příslušném UP.
 
Statistické okénko
Aktuální míra nezaměstnanosti v ČR: 8,4 %
Průměrná hrubá mzda za I. čtvrtletí 2009: 22 328  Kč
Aktuální počet CV v DTB Pragma: 36 033 kandidátů
Přírůstek nově registrovaných kandidátů v DTB Pragma za 07/2009: 682 kandidátů
 
Seznam všech čísel zpravodaje najdete ZDE!